Letnie eko-śniadanie biznesowe

Za nami letnie eko-śniadanie biznesowe. Spotkaliśmy się ponownie w Centrum IKEA dla Firm w Warszawie.

Większość z nas w tym czasie planuje urlopy i być może wyjazdy nad morze w kraju i za granicą. Nasz wypoczynek to także oddziaływanie na środowisko naturalne. Jak wiecie reprezentujemy międzynarodową społeczność Blue Flag (www.blueflag.global) w związku z tym zaprezentowaliśmy kąpieliska i mariny wyróżnione Błękitną Flagą w Polsce.

Błękitna Flaga to międzynarodowy program, w którym wyróżnionych zostało 4554 kąpielisk, marin i łodzi turystycznych w 45 krajach. W Polsce wyróżnionych zostało 23 kąpieliska oraz 10 marin. Zwróćmy uwagę, czy na plaży lub w marinie, na której wypoczywamy powiewa Błękitna Flaga. Kąpieliska i mariny wyróżnione Błękitną Flagą są zarządzane z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko naturalne, prowadzone w nich są działania ekologiczne, posiadają odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz czystości wody.

Nasza współpraca w firmami i innymi organizacjami opiera się między innymi na edukacji poprzez standardy ekologiczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm dotyczących „zazielenienia” miejsca pracy propagujemy standard Green Office w Polsce. Nasz partner – organizacja Cyprus Maritime Environment Protection Association wdraża bliźniaczy standard na Cyprze. W niedługim czasie standard ekologiczny Green Office stanie się najprawdopodobniej standardem międzynarodowym.

Mieliśmy przyjemność wręczyć dyplom Green Office dla centrali ING Banku Śląskiego mieszczących się w Warszawie i Katowicach.

Pani Monika Mastalerz – Starszy specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska zaprezentowała podejmowane inicjatywy w ING Banku Śląskim w obszarze ekologii dzięki, którym możliwe było otrzymanie dyplomu Green Office.

Jednym z efektów „zazielenienia” miejsca pracy jest zwiększenie produktywności. Emilia Rutkowska zaprezentowała dedykowane rozwiązania proponowane w tym obszarze przez Centrum IKEA dla Firm.

Staramy się podczas naszych spotkań zapewnić uczestnikom dawkę praktycznej wiedzy, którą mogą wykorzystać w codziennym życiu i w pracy. Norbert Marek – mistrz Polski w wystąpieniach publicznych zaprezentował szkolenie z komunikacji angażując wszystkich uczestników spotkania.

Przyjazna atmosfera spotkania sprzyjała wymianie poglądów i inspiracjom.

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę

 

Byli z nami:

 Bank Ochrony Środowiska S.A. PKP S.A. UPC Polska Grupa Energetyczna
 

 
 ING Bank Śląski LOT Centrum IKEA dla Firm PKP Intercity S.A.
Konfederacja LEWIATAN 

 

Do zobaczenia jesienią!

Comments are closed.