Projects
-
Participative Environmental Education
Projekt ERASMUS+ Partycypacyjne podejście do edukacji ekologicznej został uruchomiony jesienią 2021 roku z inicjatywy czeskiej organizacji Ekoinkubator, w której jako partnerzy uczestniczą organizacje zajmujące się edukacją ekologiczną z czterech krajów wyszehradzkich: Centrum environmentálnych aktivít ze Słowacji i Magyar Környezeti Nevelési Egyesület z Wegier – Węgierskie Stowarzyszenie Ekologiczne z Węgier oraz
-
EKOenergy
EKOenergy to pierwsze i dotychczas jedyne ogólnoeuropejskie oznakowanie energii elektrycznej. Jej celem jest ułatwienie dostawcom energii elektrycznej sprzedaży łatwo rozpoznawalnych i powszechnie akceptowanych produktów elektrycznych.
-
Green Office
Czym jest Green Office O certyfikat ekologiczny Green Office ubiegać się może każda firma, samorząd, czy innego rodzaju organizacja. Certyfikat ekologiczny jest formą ekologicznego zarzadznia biurem. Jego wdrożenie może przyczynić się do generowania oszczędności poprzez racjonalne gospodarowanie zasobami oraz do podniesienia świadomości ekologicznej pracowników. Wraz z wdrożeniem standardu ekologicznego Green
-
EkoSzkoły
Szkoły dla Ekorozwoju to program zachęcający młodych ludzi do zaangażowania się w sprawy środowiska naturalnego poprzez jego ochronę. Projekt rozpoczyna się w klasie. Następnie obejmuje szkołę, aby następnie wspierać zmiany w społeczności lokalnej.
-
Green Key
Green Key jest wiodącym światowym standardem w obszarze odpowiedzialnej turystyki. Posiadanie prestiżowego certyfikatu Green Key poświadcza spełnienie kryteriów określonych przez Foundation for Environmental Education (FEE).
-
Błękitna Flaga
Błękitna Flaga to międzynarodowy program zainicjowany w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich, w otoczeniu kąpielisk i przystani jachtowych. Kierowany jest dla kąpielisk i marin.